Konstal 114Na
Izvor: Hrvatska internetska enciklopedija
Pogreška pri izradbi sličice: Spremanje smanjene slike ("thumbnail") na ponuđenu mjesto nije moguće. Konstal 114Na | |
|---|---|
| Konstal 114Na u Gdanjsku, 2006. | |
| Opće informacije | |
| Proizvođač | Konstal |
| Proizvodnja | 1997. |
| Proizvedeni primjerci | 2 |
| Tehnički podatci | |
| Duljina | 26 000 mm |
| Širina | 2400 mm |
| Visina | 3360 mm |
| Masa | 34 000 kg |
| Visina poda | 340 / 890 mm |
| Najveća brzina | 70 km/h |
| Broj odjeljaka | 3 |
| Broj vrata | 5 |
| Pogon | 8 × 41,5 kW |
| Širina kolosijeka | 1435 mm |
| Kapacitet putnika | |
| Sjedeća mjesta | 36 |
| Stajaća mjesta | 253 |
| Portal: Tramvajski promet | |
Konstal 114Na je tip zglobnog niskopodnog tramvaja kojega je 1997. godine proizvodila poljska tvrtka Konstal. Rađeni su jedino za Gdanjsk. Oba dva tramvaja ovoga tipa je još u upotrebi. U tramvaju se istodobno može prevoziti 289 osoba.
Konstrukcija
1997. godine je proizveden prototip. Prvi prototip je probno vozio po Gdanjsku, drugi prototip je nakon proba zajedno s prvim vozio u redovnom prometu. Tramvaj je odvojen od tipa Konstal 112N zbog toga što ima tri dijela.[1] Konstal 114Na je jednosmjerni osmoosovinski trodijelni tramvaj, a karoserija je spojena zglobom za zakretanje. Tramvaj je 13% niskopodan. Tramvaj ima na desnoj strani četvera dvokrilna vrata.
Nabave tramvaja
| Država | Grad | Tip | Godine prodaje | Isporučeno tramvaja | Garažni brojevi | Izmjene | Izvori |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
Pogreška pri izradbi sličice: Spremanje smanjene slike ("thumbnail") na ponuđenu mjesto nije moguće. Poljska
|
Gdanjsk | 114Na | 1997. | 2 | 1501-1502 | [2][3] |
Galerija
Izvori
- ↑ Modzejewski, Jacek (4/2012). Warszawski 112N. Łódź: EMI-PRESS. str. 46-47. ISBN 1234-5962 nevaljani ISBN
- ↑ Konstal 114Na #1501 (poljski) tramwaje.gdanskie.info, preuzeto 30. kolovoza 2016.
- ↑ Konstal 114Na #1502 (poljski) tramwaje.gdanskie.info, preuzeto 30. kolovoza 2016.
Vanjske poveznice
| |||||||||||||
| ||||||||||