M/T Porozina
Izvor: Hrvatska internetska enciklopedija
| M/T Porozina | |
|---|---|
M/T Porozina u Makarskoj | |
| Državna pripadnost: Hrvatska |
Pogreška pri izradbi sličice: Spremanje smanjene slike ("thumbnail") na ponuđenu mjesto nije moguće.
|
| Brodogradilište | Pogreška pri izradbi sličice: Spremanje smanjene slike ("thumbnail") na ponuđenu mjesto nije moguće. Loland Verft AS, Leirvik, Norveška
|
| Porinuće | 1971. (za norveškog naručitelja) |
| Nabavljen | 1993. (za Jadroliniju) |
| Povučen iz službe | 2015. |
| Status | izrezan |
| Glavne osobine | |
| Dužina | 49,00 m |
| Širina | 13,70 m |
| Gaz | 2,80 m |
| Brzina | 10,5 čvorova |
| Kapacitet | |
M/T Porozina bio je trajekt za lokalne linije u sastavu flote hrvatskog brodara Jadrolinije. Izgrađen je 1971. u Norveškoj, za potrebe norveškog naručitelja. U floti tog naručitelja Porozina je bila do 1991., kada trajekt kupuje druga norveška tvrtka. Kod oba vlasnika trajekt je zadržao tadašnje ime Esefjord. 1993. trajekt kupuje Jadrolinija i priključuje ga svojoj floti. Izrezan je u Aliagi.
M/T Porozina je kapaciteta 300 putnika i 45 automobila.
Povezani članci
Vanjske poveznice
Pogreška pri izradbi sličice: Spremanje smanjene slike ("thumbnail") na ponuđenu mjesto nije moguće. | U Wikimedijinu spremniku nalazi se još gradiva na temu: M/T Porozina |