M/T Prizna
Izvor: Hrvatska internetska enciklopedija
| M/T Prizna | |
|---|---|
M/T Prizna | |
| Državna pripadnost: Hrvatska |
Pogreška pri izradbi sličice: Spremanje smanjene slike ("thumbnail") na ponuđenu mjesto nije moguće.
|
| Brodogradilište | Pogreška pri izradbi sličice: Spremanje smanjene slike ("thumbnail") na ponuđenu mjesto nije moguće. Kalmar Varv A.B.
|
| Porinuće | 1970. (za švedskog naručitelja) |
| Nabavljen | 1993. (za Jadroliniju) |
| Kasnije preinake | 2015-2016 |
| Status | u službi |
| Matična luka | Rijeka |
| Glavne osobine | |
| Dužina | 54,00 m |
| Širina | 13,70 m |
| Gaz | 2,50 m |
| Brzina | 8 čvorova |
| Kapacitet | |
M/T Prizna je trajekt za lokalne linije u sastavu flote hrvatskog brodara Jadrolinije. Izgrađen je 1970. u Švedskoj za švedskog naručitelja. Jadrolinija ga je kupila 1991. (bio je zadnji trajekt koji je Jadrolinija kupila za vrijeme Jugoslavije) i stavila na liniju Prizna-Žigljen. Ljeti plovi na liniji Biograd-Tkon.
M/T Prizna kapaciteta je 300 osoba i 60 vozila.
Pogreška pri izradbi sličice: Spremanje smanjene slike ("thumbnail") na ponuđenu mjesto nije moguće.
Nedovršeni članak M/T Prizna koji govori o pomorstvu treba dopuniti. Dopunite ga prema pravilima uređivanja Hrvatske internetske enciklopedije.