Razlika između inačica stranice »CIS 40 GL«
Izvor: Hrvatska internetska enciklopedija
(Bot: Automatski unos stranica) |
m (bnz) |
||
| Redak 1: | Redak 1: | ||
{{Infookvir oružje | |||
|naziv =CIS 40 GL | |naziv =CIS 40 GL | ||
|slika = | |slika = | ||
Trenutačna izmjena od 14:44, 1. svibnja 2022.
| CIS 40 GL | |
|---|---|
| Vrsta | Bacač granata |
| Država podrijetla | |
| Povijest proizvodnje | |
| Projektant | ST Kinetics |
| Projektirano | 1986. - 1989. |
| Proizvođač | ST Kinetics |
| Svojstva | |
| Dužina | 655 mm |
| Masa | 1,95 kg (bez kundaka) 2,35 kg (s kundakom) |
| Brzina | 76 m./sek. |
| Kalibar | 40x46mm NATO |
| Dužina cijevi | 305 mm |
| Kapacitet spremnika | jedna granata |
CIS 40 GL je singapurski bacač granata kalibra 40 mm. Dizajnirala ga je i proizvodi singapurska industrija oružja ST Kinetics (bivši Chartered Industries of Singapore, CIS). Bacač granata u Italiji nosi oznaku GLF-40 jer se ondje proizvodi na temelju licence. Osim singapurskih oružanih snaga, CIS 40 GL namijenjen je i inozemnom tržištu.[1]
Razvijao se u drugoj polovici 1980-ih te je postao jedan od najlaganijih bacača granata.[1] Može se postaviti na automatsku pušku ili se koristiti kao odvojeno oružje zbog čega ima ugrađen uvlačivi kundak. Ima istu ulogu te se može uspoređivati s njemačkim konkurentom H&K 69.[1]
Korisnici
Singapur[1]
Argentina[1]- Pogreška pri izradbi sličice: Spremanje smanjene slike ("thumbnail") na ponuđenu mjesto nije moguće.Cipar[1]
- Pogreška pri izradbi sličice: Spremanje smanjene slike ("thumbnail") na ponuđenu mjesto nije moguće.Češka[1]
- Pogreška pri izradbi sličice: Spremanje smanjene slike ("thumbnail") na ponuđenu mjesto nije moguće.Čile[1]
Italija[1]
Maldivi[1]- Pogreška pri izradbi sličice: Spremanje smanjene slike ("thumbnail") na ponuđenu mjesto nije moguće.Slovenija[1]
Šri Lanka[1]